Gospodarka

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Nowy wodociąg, remont starego, a do tego jeszcze nowiutkie toalety przy ul. Wojska Polskiego. Porębski MPWiK może pochwalić się dobrą końcówką roku.

Wiele inwestycji wodociągowych w naszym mieście wymagało naprawy i rozbudowy. Plany były, ale co z tego – skoro nikt ich nie realizował. Przykład? Projekt budowy wodociągu przy ul. Dębowej w Porębie gotowy był już kilka lat temu. Powstał dopiero teraz. - Poprzedni zarząd nie spieszył się z pracami, ja chcę je dokończyć – zapewnia Mariusz Grabarczyk, od pół roku prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

2 kilometry nowego wodociągu
Słowa dotrzymuje. - Właśnie oddaliśmy do użytku dwa kilometry nowego wodociągu rozdzielczego przy ulicach Czarna Przemsza oraz Dębowa – mówi z dumą Grabarczyk. Dodaje, że to nie koniec inwestycji. W trakcie jest właśnie remont wodociągu przy ul. Czesława Mierzejewskiego. - W tym przypadku poprzednie władze miasta wstrzymały inwestycję w 2011 roku – podkreśla pan prezes. Dodaje, że dzięki remontom, ciśnienie wody w kranach porębian będzie wyższe, dodatkowo zaś – przy nowej sieci wodociągowej – inwestycja umożliwi budownictwo na działkach do tego przeznaczonych.

Z nędzy stała się wizytówką
MPWiK w Porębie kończy właśnie jeszcze jedną niezwykle ważną inwestycję – gruntowny remont toalet komunalnych przy ul. Wojska Polskiego 2. - Były w opłakanym stanie - przyznaje Mariusz Grabarczyk. Dodaje, że już są gotowe. - Wymieniliśmy w zasadzie wszystko: instalacje, armaturę, kabiny, system ogrzewania - wylicza prezes MPWiK. Mieszkańcy od 21 grudnia mogą z nich korzystać.
logo