Urząd Miasta Poręba - Muzyka filmowa rozbrzmiała w porębskim MOK-u
Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
"Back to Big Band" to energiczna orkiestra jazzowa, złożona z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania.
Zespół działa nieprzerwanie od 2010 roku pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i arranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach.

W repertuarze "Back to Big Band" można usłyszeć nie tylko wielkie hity muzyki jazzowej, ale także popularnej i filmowej. Zespół współpracuje m.in. z Henrykiem Kuźniakiem, twórcą ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak VaBank i Seksmisja oraz Krzesimirem Dębskim, kompozytorem i dyrygentem. W swoim repertuarze zespół ma wiele autorskich utworów oraz oryginalnie zaaranżowanych coverów, które prezentuje na wielu krajowych scenach, porywając publiczność swoją pasją i energią.

Tak było i tym razem. Porębska publiczność dała się ponieść takim melodiom jak "Hit the road jack",  "What a wonderful world", "Pink Panther", "James Bond", "Mission Impossible", ""Fever","Copacabana", "Star Wars", "A tisket a tasket" czy "Summertime". Owacjom nie było końca. Zespół na zakończenie koncertu zagrał utwór muzyczny z polskiej kinematografii, a mianowicie znaną wszystkim melodię z filmu "VaBank".

logo