Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
25 listopada Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Pracownia Internetowa Orangew Porębie zorganizowała popularne Andrzejki, które od dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Było dużo atrakcji m.in. wróżki i cyganki przepowiadające przyszłość, wyciąganie losów, konkursy i lanie wosku. Szczególnym powodzeniem cieszyła się dyskoteka z okazji Andrzejek – Katarzynek.
Także w świat wróżb i fantazji przenieśli się podopieczni świetlicy środowiskowej MOPS w Porębie, którzy co roku kultywują andrzejkową imprezę.
-Na ten dzień czekaliśmy cały rok – mówi jedna z uczestniczek. – Jest to jedyny dzień, w którym można się dowiedzieć co nas czeka w przyszłości. Przygotowaliśmy losy z wróżbami, laliśmy wosk przez klucz oraz ustawiliśmy swoje buty jeden za drugim, by zobaczyć czyj but pierwszy wyjdzie za próg, by spełniło się wcześniej pomyślane życzenie i przekonać się, która pierwsza z nas wyjdzie za mąż. W grudniu czeka nas jeszcze wyjazd do kina, spotkanie opłatkowe przy wigilijnym stole i zabawa z okazji sylwestra.

logo