Urząd Miasta Poręba - Wszystkie Kolory Świata
Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Podsumowanie projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata.
24 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbył się finał akcji charytatywnej na rzecz UNICEF „Dzień Wszystkich Kolorów Świata”.
Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, Miejskiego Zespołu Szkół oraz ze Stowarzyszenia Dwójka z Górki. Dodatkową atrakcją wydarzenia był występ iluzjonisty. Kulminacyjnym punktem była licytacja laleczek.

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu przybyłych na uroczystość gości zebrano 3 255 złotych. Całkowity dochód został przeznaczony na szczepionki dla dzieci z Angoli.
Do tegorocznej, czwartej już edycji projektu, przygotowano 58 laleczek, które były wykonane z niezwykłą starannością i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników licytacji. Wszystkie znalazły swoich nowych właścicieli, niektórzy zaopiekowali się aż kilkoma.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Poręba Ryszardowi Spyrze za objęcie akcji honorowym patronatem, Karolinie Ostrowskiej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie za współpracę, radnym miejskim i powiatowym, kierownikom miejskich jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcom, którzy wsparli finansowo naszą akcję.

Dziękujemy wszystkim młodym artystom z Przedszkola Miejskiego nr 1, Miejskiego Zespołu Szkół, koła plastycznego „Motylkowo”, ze Stowarzyszenia Dwójka z Górki oraz ich opiekunom. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Dziękujemy panu Przemysławowi Drabkowi za oprawę fotograficzną, panu Mateuszowi Kotowi za montaż filmu, pani Katarzynie Kołton za oprawę muzyczną, panu Mateuszowi Noszczyk za przygotowanie nagłośnienia i oświetlenia imprezy, pani Katarzynie Migoń-Kasperlik za pomoc w uszyciu laleczek i przygotowanie scenografii, Julii Nowak i Jakubowi Opiole za prowadzenie całej imprezy.
Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do ratowania życia dzieciom w Angoli serdecznie dziękujemy.
logo