Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Porębie   

17 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Porębie. Jest to ogień zapalony w grocie narodzenia Chrystusa w Betlejem, który przywieźli harcerze z Komendy Hufca Ziemi Zawierciańskiej.
Przekazywane z rąk do rąk dotrze do wszystkich potrzebujących rodzin i wielu instytucji. Ma ono pojawić się na wigilijnym stole i symbolizować miłość, pokój i nadzieję. Harcerze i Gromada Zuchów „Jagódka” działająca przy MZS w Porębie wręczyli m.in. Burmistrzowi Miasta Ryszardowi Spyrze, Proboszczowi Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP ks. prałatowi Andrzejowi Michalakowi, Dyrektorowi MOK Michałowi Neszczyńskiemu.

- Od wielu lat na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia porębskie zuchy i harcerze przekazują ten symboliczny płomień przedstawicielom różnych publicznych instytucji w naszym mieście. Hasłem tegorocznej wędrówki Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Zauważ człowieka” - mówią opiekunowie harcerzy i zuchów – Barbara Drabek i Jadwiga Bergier - Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie pomoże. Dlatego my, harcerze przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

Mamy nadzieję, że światło to trafi na wigilijne stoły do dużej ilości rodzin naszego miasta i będzie stanowić przesłanie światłości, która przebije się do naszych serc przez mroki grudniowej nocy.                                                                                      
logo