Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra zaprasza na koncert zespołu KATAR , bez wątpienia najdłużej działającej i najbardziej znanej zawierciańskiej formacji rockowej. Support w wykonaniu zespołu MGM z Poręby. Koncert odbędzie się 7 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00. 

Ten niepokorny zespół trudno zaszufladkować. Grają ostry, ale jednocześnie melodyjny rock. Rock z zawierciańskiego podwórka.
 
Od lat znani jako muzycy i animatorzy. Żeby wspomnieć choćby doroczną rockową Wigilię z KATAR-em, która na stałe już wpisała się w kalendarz zawierciańskich imprez muzycznych.
 
W repertuarze mają wiele autorskich utworów, bawiąc się niekiedy w charakterystyczne dla siebie  interpretacje muzyki innych wykonawców. Wychowani na szczerości klasycznego rocka, preferują jego mocniejsze odmiany, doceniając również wartość ciekawej harmonii i melodyjności kompozycji. Ich muzyka od rockowych ballad, poprzez klasycznego rocka wpada często w ostrzejsze - metalowe oscylacje. Od początku poświęcają wiele uwagi tekstom utworów, podkreślając ich ważną rolę w swojej muzyce.
 
Formacja puściła w obieg dwie płyty: "Bilet Wstępu" i "Zaszczekaj". Obecnie jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka w studiu S-Tone.
Koncerty, to przede wszystkim granie w rockowych klubach i pubach, w bliskim kontakcie z publicznością, bo jak mówią, do takich klimatów ich muzyka najbardziej pasuje. Nie stronią jednak od plenerowego grania.
 
Ich ambicją nigdy nie było podbijanie rynku muzycznego. Zawsze najważniejsze było tworzenie muzyki i frajda z jej grania dla ludzi. A że serio traktują to, co robią, świadczy pokaźne grono wiernych fanów.
 
KATAR kojarzy się z Zawierciem. To w tej chwili bez wątpienia najdłużej działający tu rockowy band. Pierwotna formacja powstała wiele lat temu w Katowicach, założona przez kilku opętanych muzyką studentów tamtejszej Akademii Medycznej. Stąd nazwa. Jakiś czas później doszło do połączenia KATARU i zawierciańskiej, prekursorskiej grupy GARAŻ, pozostając przy pierwotnej nazwie. Ewolucja zespołu przez lata przyniosła spore zmiany personalne, ale sprawdzona stylistyka zespołu od dawna pozostaje ta sama.
 
 
Skład zespołu KATAR:
Adam Pstrowski – vocal
Wojciech Mielczarek – gitary
Paweł Sokołowski – gitara basowa
Marcin Brzostek  – perkusja

Zespół MGM zagra w składzie:
Marcin Kucia
Michał Kubacki
Grzegorz Gąska
Wojtek Gąska

logo