Kultura

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
7 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie można było usłyszeć rockowe utwory w wykonaniu zespołu MGM z Poręby oraz KATAR z Zawiercia. W pierwszej części koncertu wystąpiła porębska grupa MGM w składzie Marcin Kucia, Michał Kubacki, Grzegorz Gąska i Wojtek Gąska. Zagrali ostre, ale jednocześnie melodyjne covery najbardziej znanych zespołów rockowych i metalowych.

Członkowie zespołu KATAR to od lat znani muzycy i animatorzy. Skład zespołu tworzą  Adam Pstrowski – vocal, Wojciech Mielczarek – gitary, Paweł Sokołowski – gitara basowa, Marcin Brzostek  – perkusja.

W repertuarze mają wiele autorskich utworów, bawiąc się niekiedy w charakterystyczne dla siebie  interpretacje muzyki innych wykonawców.

Wychowani na szczerości klasycznego rocka, preferują jego mocniejsze odmiany, doceniając również wartość ciekawej harmonii i melodyjności kompozycji. Ich muzyka od rockowych ballad, poprzez klasycznego rocka wpada często w ostrzejsze - metalowe oscylacje. Od początku poświęcają wiele uwagi tekstom utworów, podkreślając ich ważną rolę w swojej muzyce. 
Formacja puściła w obieg dwie płyty: "Bilet Wstępu" i "Zaszczekaj". Obecnie jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka w studiu S-Tone.

logo