Urząd Miasta Poręba - Poręba rozbłysła. W dodatku ekologicznie, bo dzięki...słońcu
Poręba

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Jeden z najważniejszych miejskich symboli – napis „Poręba” stojący na skwerze przy ul. Chopina – rozbłysł! I prezentuje się znakomicie.

Miastu towarzyszy od początku lat 80. O czym mowa? O sporej wielkości napisie na zielonym skwerze przy ul. Chopina. I choć białe litery w niebieskiej obręczy zdążył już nadgryźć ząb czasu, chyba nikt z mieszkańców nie wyobraża sobie skwerku bez tego symbolu. 

- My również - podkreślają władze Poręby. I pokazują zmianę, jaka zaszła tutaj kilka dni temu.Widać ją przede wszystkim nocną porą. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie przy słynnym napisie zamontowało bowiem oświetlenie. 

- Nie byle jakie - podkreśla Mariusz Grabarczyk, prezes MPWiK. Wyjaśnia, że lampy oświetlające napis napędzane są...energią odnawialną. - Tuż przy napisie stanął maszt z panelem solarnym - zaznacza Grabarczyk.

Przypomnijmy; napis „Poręba” to tak naprawdę logo Fabryki Urządzeń Mechanicznych izarazem ostatni ślad po wielkiej fabryce. „FUM Poręba” był jednym z największych producentów obrabiarek w Polsce. Napis pierwotnie miał być rodzajem szyldu reklamowego fabryki. Obecnie należy do Urzędu Miasta Poręba i pełni funkcję ozdobną.
 
Podswietlenie
Podswietlenie
logo