Poręba

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób.  

W tym roku do kampanii dołączył Urząd Miasta Poręba, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Będziemy promować świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Między 14 a 20 marca  zorganizujemy spotkanie dla mieszkańców, jak również udostępnimy quiz online, poświęcony tematowi przewodniemu kampanii.

Biorąc udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie!!!

O szczegółach kampanii będziemy informować Państwa na bieżąco, a w przypadku pytań prosimy o kontakt z paniami: Karoliną Ostrowską (Urząd Miasta Poręba, tel. 32/677 13 55) lub Martą Wcisło (Miejski Ośrodek Kultury, tel. 32/677 10 73).

Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.
Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.

 
logo