Poręba

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
28 maja odbył się IX Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka „Poznajemy historię i przyrodę Poręby” (wokół Poręby, ok. 7km) zorganizowany przez koło PTTK i OSP w Porębie. Ciekawostki na temat historii opowiadał Zdzisław Kluźniak. Na mecie przy Amfiteatrze zostały rozegrane konkursy sprawnościowe z nagrodami, a wszystkie dzieci otrzymały słodycze, kamizelki odblaskowe, nagrody za udział w konkursach, wydawnictwa turystyczne i wiele okolicznościowych gadżetów.
 
29 maja Koło PZW nr 42 w Porębie, na swoim zbiorniku wodnym, zorganizowało spławikowe zawody wędkarskie. W zawodach uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna do lat 16, pod opieką dorosłych. Po trwających 2 godziny zmaganiach najlepszymi młodymi wędkarzami zostali: 1 miejsce Emilian Styliński - 1724 pkt,  2 miejsce Zuzanna Michniewska -  1721 pkt, 3 miejsce Julia Klicka – 1616 pkt (jedyna uczestniczka, która złowiła karpia). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Kacper Skwara, Kamila Jefimow, Aleksandra Wojdyła, Emilia Drabek, Szymon Wiedeman, Karol Żyliński i Radek Drabek.
Najczęściej na przynętę brały leszcze, płotki i okonie. Wszyscy młodzi zawodnicy startujący w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zostali nagrodzeni sprzętem wędkarskim i sportowym - dzięki hojności miejscowych sponsorów, w tym Burmistrza Miasta Poręba Ryszarda Spyry.

logo