Urząd Miasta Poręba - Własna firma
Poręba

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
Z przyjemnością informuję, iż Fundusz Górnośląski SA rozpoczął nabór do dwóch projektów, których celem jest udzielenie bezzwrotnej dotacji na założenie firmy: Projekt: „Pomysł na biznes” oraz Projekt : „Dotacje na 50+” (projekt dla osób 50+)

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej : 23 000 zł dotacji na wydatki inwestycyjne oraz 1000-1700zł przez okres 6-12 miesięcy prowadzenia własnej firmy.

Kto może ubiegać się o bezzwrotną dotacje ?

W projekcie może wziąć udział osoba po 30 roku życia, zamieszkująca na terenie woj. śląskiego, która nie prowadziła działalności gospodarczej w okresie ostatnich 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu – należąca do co najmniej jednej z poniższych grup:

§ kobieta bezrobotna lub nieaktywna zawodowo
§ osoba powyżej 50 roku życia, bezrobotna lub nieaktywna zawodowo
§ osoba posiadająca wykształcenie nie wyższe niż: zawodowe, licealne, technikum, która jest bezrobotna lub nieaktywna zawodowo
§ osoba z orzeczoną niepełnosprawnością, bezrobotna lub nieaktywna zawodowo
§ osoba długotrwale bezrobotna tj niepracująca od ponad 12 miesięcy

W ramach projektu jest dostępna pomoc w przygotowaniu planu biznesu, bezpłatne doradztwo i szkolenia z zakresu prowadzenia firmy .

Formularze zgłoszeniowe wraz z regulaminem są dostępny na stronie www.oddzial.fgsa.pl
Projekt: „Pomysł na biznes” oraz Projekt : Biznes na 50+” (projekt dla osób 50+)

Kontakt:
Gabriela Kaprot tel. 32 72 85 968 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Roman Pełka : tel. 32 72 85 962 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (projekt dla osób po 50 r. ż. )logo