Sport

Wyszukiwarka strony

Telefon: (032) 677 13 55   
W niedzielę, 26 listopada na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się turniej rewanżowy elimininacji miejskich Mistrzostw Śląska w minisiatkówce chłopców w kategorii trójek i czwórek. Wzięło w nim udział łącznie 27 zespołów z Częstochowy, Borowna, Będzina, Sosnowca, Katowic, Pyskowic, Mysłowic, Jaworzna, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich oraz drużyny z Poręby i Pilicy , grające pod szyldem klubu plus ligi jako Aluron Virtu Poręba oraz Aluron Virtu Pilica.

Łącznie do rozgrywek zgłosiły się 34 drużyny czwórek i 35 drużyn trójek.  W każdej kategorii zespoły zostały podzielone na 8 grup, z których po dwóch etapach najlepsze drużyny będą grać o zwycięstwo w półfinale mistrzostw śląska, natomiast zespoły z pozostałych miejsc będą rywalizować o zajęcie jak najlepszej lokaty.   Pierwszy turniej odbył się 12 listopada w Będzinie. Niestety, w  kategorii trójek nie wystartowała nasza drużyna z powodu wyjazdu zawodników. Natomiast w kategorii czwórek drużyna Aluron Virtu Poręba zajęła w swojej grupie miejsce pierwsze, zwyciężając z zespołami MKS II Będzin, MKS Płomień II Sosnowiec oraz MUKS Michałkowice. Najlepszym graczem turnieju w grupie 2 został wybrany Mateusz Wilczyński.

Turniej w Porębie, w którym brały udział drużyny z grup 1,2 i 3,  nasza drużyna trójek zakończyła na 3 miejscu, zwyciężając z drużynami UKS  Jaworzno I oraz UKS Jaworzno IV , natomiast przegrywając z zespołami MKS II Będzin oraz Norwid II Częstochowa.   Drużyna czwórek rozpoczęła turniej od przegranego seta w meczu z Sosnowcem, ale później zwyciężyła w dwóch kolejnych setach oraz w pozostałych dwóch pojedynkach , ponownie zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji grupy 2.  Tym razem wyróżnionym graczem został Mateusz Wójcik, a upominek odebrał z rąk zawodników klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie , Grzegorza Boćka oraz Łukasza Swodczyka.    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne turnieje. 

Wyniki:
Trójki
Aluron Virtu Poręba - UKS Jedynka Jaworzno I   2-0
Aluron Virtu Poręba - Norwid II Częstochowa      0-2
Aluron Virtu Poręba - UKS Jedynka Jaworzno IV 2-0
Aluron Virtu Poręba - MKS II Będzin                    0-2

Czwórki
Aluron Virtu Poręba - MKS Płomień II Sosnowiec 2-0 i 2-1
Aluron Virtu Poręba - MKS II Będzin                     2- 0 i 2-0
Aluron Virtu Poręba - MUKS Michałkowice           2-0  i 2-0

logo