Burmistrz Poręby apeluje: wywieśmy flagi

29 Kwietnia 2022

Przed nami pamiątka wyjątkowych wydarzeń w historii Polski. - W gęście solidarności i patriotyzmu wywieśmy flagi narodowe - apeluje burmistrz Poręby.

Początek maja to nie tylko wyczekiwana przez wielu majówka. To także pamiątka wydarzeń, które wielkimi literami zapisały się w historii Polski. 1 maja obchodzone jest Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na 3 maja przypada Święto Konstytucji, która była drugim na świecie dokumentem takiej rangi w ówczesnej rzeczywistości. - Z tej okazji apeluję, by choć symbolicznie włączyć się w obchody majowe i wywiesić flagę narodową w miejscu swojego zamieszkania - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że w świetle aktualnych wydarzeń na świecie, w szczególności zaś wojny w Ukrainie, wolność, solidarność i państwowa niezależności zyskały na znaczeniu i ważności. - Cieszmy się tym, co mamy. Doceniajmy każdy dzień. Mieszkańcom Poręby i naszym gościom życzę udanej majówki - dodaje burmistrz Spyra.