Burmistrz przyjął pielgrzymkę ze Słowacji

6 Września 2022

Głodnego należy nakarmić, spragnionego napoić. Zgodnie z taką maksymą burmistrz Poręby Ryszard Spyra wyszedł naprzeciw pieszej pielgrzymce ze Słowacji.

Dziesięcioosobowa słowacka pielgrzymka trafiła do Poręby 24 sierpnia. Z Trnawy do Częstochowy - gdzie zmierzali pielgrzymi - do pokonania mieli prawie 400 kilometrów. - Byli już zmęczeni marszem i głodni, nie mieli się gdzie zatrzymać, dlatego zaprosiłem ich do siebie - mówi burmistrz Ryszard Spyra.

Wraz z pracownikami Urzędu Miasta Poręba, pan burmistrz serdecznie ugościł pielgrzymów. Mogli się posilić, napić, odpocząć. - Pogoda była bardzo ładna, dlatego usiedliśmy sobie wygodnie przed budynkiem urzędu. Miło porozmawialiśmy, pielgrzymi na drogę otrzymali ode mnie po tabliczce czekolady. Sprezentowaliśmy im także trochę pamiątek i mapy Jury - dodaje włodarz Poręby.

Kolejnym przystankiem na pielgrzymim szlaku miał być dla pielgrzymów ze Słowacji Leśniów.