Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

27 Czerwca 2022

Radni z Poręby w poniedziałek 27 czerwca, udzielili absolutorium burmistrzowi Poręby Ryszardowi Spyrze.

Jedenaście głosów za, czterech radnych wstrzymało się od głosu i żadnego głosu przeciwko. Tak wyglądało głosowanie za udzieleniem burmistrzowi naszego miasta - Ryszardowi Spyrze - absolutorium. Zostało mu udzielone na ostatniej, czerwcowej sesji Rady Miasta Poręba, w poniedziałek 27 czerwca.

skarbnik

Czym jest absolutorium? To akceptacja wykonania budżetu miasta. Radni udzielają absolutorium na podstawie przekazanego im przez burmistrza sprawozdania finansowego. Co ważne; jednocześnie sprawozdanie finansowe przedkładane jest Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach, która na podstawie danych zawartych w sprawozdaniu wydaje opinię na ten temat.

przewodniczacaTrzeba zaznaczyć, że zanim doszło do udzielenia absolutorium, radni w formie uchwały udzieli burmistrzowi wotum zaufania.

Udzielenie poparcia burmistrzowi jest niewątpliwie wyrazem docenienia wszelkich działań podejmowanych przez władze miasta w ubiegłym roku.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz