Hamaki, rzutnik i nie tylko. W bibliotece w Niwkach otwarto „Przyjazny Zakątek”!

16 Sierpnia 2024

Wyremontowane od podszewki, zyskało nie tylko piękny wygląd, ale też nowe funkcje. Jakie? Sprawdźcie sami! Kilka dni temu uroczyście otwarto nowe pomieszczenia w niwczańskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie.

Z radością informujemy, że w Niwkach odbyło się uroczyste otwarcie nowego pomieszczenia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Zyskało ono nazwę „Przyjazny Zakątek” – mówi Karol Hadych, dyrektor MOK i MBP w Porębie.

Dodaje, że remont trwał około trzech miesięcy, a jego zakres był spory. – W zasadzie pomieszczenia zrobione zostały od podszewki – zaznacza dyrektor Hadrych.

Efekt jest zachwycający. Powstało bowiem miejsce, w których zarówno młodsi, jak i starsi poczują się jak w przytulnym zakątku. Znajdziemy tutaj: salkę komputerową z rzutnikiem i miejsce, gdzie swoje próby odbywać mogą lokalne grupy artystyczne (stworzono je z myślą o Kole Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”). Jest także aneks kuchenny i odnowiona toaleta.

Ale to nie koniec. W bibliotece pojawiły się piękne i użyteczne ozdoby: na dole doniczki z kolorowymi kwiatami, a u góry – hamaki w kolorze chabrowym.

Inwestycja, której wartość wyniosła niemal 90 tysięcy złotych, została w całości sfinansowana ze środków gminnych. - Jest dowodem na ciągłe zaangażowanie lokalnych władz w rozwój edukacyjny, kulturalny i społeczny naszych mieszkańców, ze szczególnym naciskiem na dzieci i młodzież – mówił podczas uroczystego otwarcia burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Otwarciu towarzyszyła wystawa praca pana Stanisława Lachora. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Michalina Weselska i Nikodem Kijanka.

- Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca i dołączenia do licznych inicjatyw, które będą się tu odbywać – mówią przedstawiciele niwczańskiej filii bibliotecznej.

Burmistrz życzy zaś lokalnej społeczności zadowolenia z korzystania z nowego obiektu, szczególne podziękowania za zaangażowanie kieruje w stronę dyrektora Karola Hadrycha.

Za pomoc przy uruchomieniu nowego miejsca w niwczańskiej bibliotece dziękujemy również Arkadiuszowi Wojdyle, Markowi Wystrychowskiemu, Krzysztofowi Hamerlikowi oraz całej załodze biblioteki i Miejskiego Ośrodka Kultury.