„Międzygminna Sztafeta Biegowa”

9 Września 2024

Klub Sportowy Warto Biegać Zawiercie pod Patronatem Starostwa Powiatu Zawierciańskiego ma przyjemność zaprosić władze gmin wraz z mieszkańcami na wydarzenie sportowo-rekreacyjne pod nazwą „Międzygminna Sztafeta Biegowa”, które odbędzie się 14 września 2024.

Ideą powyższego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia poprzez upowszechnienie biegania i marszobiegów, integracja środowiska biegaczy i ludzi aktywnych, oraz promocja jurajskich terenów powiatu zawierciańskiego.

Do rywalizacji mogą zapisać się dwuosobowe drużyny, które mają do pokonania  dystans 9km, każdy zawodnik po 4,5km. Start odbędzie się na malowniczym stoku przy wiacie Hotelu Morsko Plus do Okiennika Wielkiego znajdującego się na Szlaku Orlich Gniazd  i z powrotem na metę, gdzie po inauguracji wręczenia nagród 3 najlepszym sztafetom w każdej kategorii (kobiecej ,męskiej i mieszanej) zostanie osobiście przekazany przez  Starostę Powiatu Zawierciańskiego Panią Teresę Popiel-Muchę  puchar dla gminy ,z której wystartuje najwięcej drużyn sztafetowych. Na koniec przewidziane jest ognisko i pieczenie kiełbasek.

Link do zapisów i regulamin biegu znajduje się na załączonym plakacie wraz z kodem QR bezpośrednio kierującym na stronę rejestracji, jak również na stronie FB Klubu Warto Biegać.

W związku z tym bardzo proszę o rozpowszechnienie załączonego oficjalnego plakatu wydarzenia, oraz udostępnienie w mediach społecznościowych, aby mieszkańcy gminy mieli okazję zapisać się i uczestniczyć w tej nowatorskiej dla naszych terenów rywalizacji.

Równocześnie zwracam się z prośbą o pozwolenie umieszczenia herbu gminy na oficjalnej ściance wystawionej podczas wydarzenia oraz na numerach startowych zawodników.

Z Poważaniem

Prezes KS Warto Biegać Zawiercie