Niwczanki odebrały od starosty specjalną statuetkę

21 Marca 2024

To było ich święto. Przedstawiciele gospodyń wiejskich w minioną niedzielę 17 marca spotkali się w Kroczycach podczas Wielkanocnych II Prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Zawierciańskiego.

Była m.in. okazja do tego, by popróbować tradycyjnych kulinarnych specjałów, a te, które przygotowały nasze porębskie „Niwczanki” okazały się nie tylko wyśmienite, ale też warte wyróżnienia.

Były m.in. przepyszne serniki, mazurki, sałatki, kuleczki śledziowe, ciasta, wspaniałe wianki, ręcznie robione kwiaty i ozdoby … - Naprawdę trudno było ocenić wszystkie potrawy i dekoracje, by wybrać te najlepsze – mówił Gabriel Dors, Starosta Zawierciański, który stanął na czele komisji konkursowej.

To właśnie on wręczył „Niwczankom” tzw. berło, czyli specjalną statuetkę za zasługi. Porębskie gospodynie otrzymały też dwa bony pieniężne oraz pamiątkowe przypinki.

- Była to niezwykle miła uroczystość, cieszymy się, że wzięłyśmy w niej udział – mówi przedstawicielka „Niwczanek” Halina Kułach.

Serdeczne gratulacje i życzenia porębskim gospodyniom złożył burmistrz Poręby Ryszard Spyra.