Nowe mieszkania w Porębie. Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne

19 Marca 2024

To kolejne spotkanie z cyklu, który z myślą o mieszkańcach organizuje burmistrz Ryszard Spyra. Tym razem, w środę 20 marca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbędzie się spotkanie organizacyjne poświęcone Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej.

Przypomnijmy; SIM Zagłębie to jedna z najważniejszych gminnych inicjatyw mieszkaniowych w całym kraju. Dwudziesta taka w Polsce i czwarta w województwie śląskim. Swoim zasięgiem obejmuje gminy: Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Chrzanów, Ogrodzieniec, Siewierz, Sosnowiec, Szczekociny, Psary, Wojkowice, Libiąż, a od zeszłego roku również Porębę.

Wraz z przystąpieniem do spółki, Gmina Poręba zdobyła 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Mieszkalnictwa.

Zgodnie z gminnym planem, 24 nowe mieszkania w ramach tej inicjatywy powstaną przy ul. Wojska Polskiego 8. Wszystkich szczegółów dotyczących tejże inwestycji dowiedzieć będzie można się już w najbliższą środę.

Początek spotkania godz. 17. – Serdecznie zapraszam – mówi burmistrz Ryszard Spyra.

spotkanie z burmistrzem

Podobne wiadomości: