Poręba na gali. Strażacy i MOK wyszli z czekami pieniężnymi

20 Czerwca 2024

Po kilka tysięcy złotych na swoją działalność dostali porębscy strażacy-ochotnicy oraz grupa artystyczna Miejskiego Ośrodka Kultury. To zwycięzcy Gali Programu Działaj Lokalnie.

5 700 zł dla Grupy Nieformalnej „MOK-ART” oraz 4 450 zł dla Ochotniczej Straży Pożarnej  w Niwkach. Z takimi nagrodami finansowymi zakończyli środową galę, zorganizowaną przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, przedstawiciele naszego miasta.

- To dla nas duży powód do dumy. Cieszę się, że Poręba jest coraz bardziej aktywna, a nasze stowarzyszenia działają coraz prężniej – mówił obecny na wczorajszej gali burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Czeki zwycięzcom wręczał Paweł Abucki, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych. - W tym roku przyznaliśmy łącznie aż 66 tys zł na realizację 13 zwycięskich projektów. Dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu zawierciańskiego, myszkowskiego oraz będzińskiego, lokalna społeczność będzie mogła zjednoczyć się wokół wspólnych celów i działań – podkreślał prezes Abucki.

- Największe wyrazy uznania kierujemy do Was, drodzy Grantobiorcy. Teraz czas na realizację Waszych projektów! - dodawał.

Program dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

gala Centrum Inicjatyw Lokalnych