Prace przy ul. Wojska Polskiego 2 niebawem dobiegną końca

18 Marca 2021

46 mieszkań miasto wyposaża w nowe urządzenia grzewcze. To jedna z najważniejszych zmian, związanych z pracami trwającymi w budynku pod adresem Wojska Polskiego 2 w Porębie.

- Prace są już zaawansowane - informuje Urząd Miasta w Porębie. Mowa o robotach budowlanych prowadzonych w ceglanym budynku mieszkalnym przy ul. Wojska Polskiego 2.
remont1

O pilnym i całościowych remoncie miasto zdecydowało pod koniec zeszłego roku. Powód był prosty: negatywna opinia kominiarska. - Okazało się, że stan przewodów wentylacyjnych i spalinowych uległ degradacji z biegiem czasu - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

remont2

W efekcie władze miasta zdecydowały o gruntowym remoncie systemu ogrzewania w całym budynku. W jego ramach wymienione zostaną urządzenia grzewcze we wszystkich 46 lokalnych mieszkalnych. Ekipa budowlana końcu już także prace na dachu budynku oraz szlamowanie (uszczelnianie) przewodów kominowych.

Przewidywany termin zakończenia robót to koniec marca tego roku. Koszt inwestycji wynosi niemal 325 tys zł.

remont2