Przeżyli razem 50 lat!

13 Grudnia 2022

Przeżyli razem 50 lat!

16 par z Poręby z medalami od Prezydenta RP.

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w czwartek (8 grudnia). Punktualnie o godzinie 13.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie spotkały się pary małżeńśkie świętujące „Złote Gody”.

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia. Życzę Państwu na kolejne lata dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości z codziennych chwil - mówił Ryszard Spyra, Burmistrz Miasta Poręba.

Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej życzyła długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia oraz niegasnącej miłości.

Swoje Jubileusze małżeńskie świętowały pary:

Anna i Jan Borkowscy (60 lat)

Anna i Andrzej Biedroń

Grażyna i Władysław Borówka

Zdzisława i Piotr Borówka

Jolanta i Andrzej Bryła

Aniela i Edmund Drabek

Marianna i Marian Dworak

Grażyna i Edward Furmanek

Elżbieta i Tadeusz Gruszka

Urszula i Marian Kądzielawscy

Wiesława i Wiesław Lachor

Zofia i Stanisław Matyszczyk

Wiesława i Adam Nowak

Renata i Stanisław Sobczyk

Anna i Mirosław Turek

Jolanta i Arkadiusz Ziaja

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej oraz Danuta Bijak - zastępca kierownika USC w Porębie uhonorowali Jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkie pary otrzymały również bukiety kwiatów i pamiątkowe dyplomy.

Po oficjalnej ceremonii dla wszystkich par przygotowano poczęstunek oraz część artystyczną. W „Koncercie Życzeń” wystąpiły zespoły: „Inspirio”, „Złota Jesień”, „Retro” oraz Izabela Grzyb i Karol Hadrych.