Przy Mediatece pojawiła się nowość. Spodoba się miłośnikom książek!

1 Sierpnia 2024

Na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie trwają prace nad realizacją projektu budowy Mediateki. Ale nie tylko, przed budynkiem także nastąpiły zmiany. Pojawiła się wyjątkowa nowość!

Charakterystyczna szara skrzynka z kilkunastoma czerwonymi skrytkami. – To bibliobox, czyli prościej: książkomat – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Dodają, że dzięki takiemu urządzeniu w dowolnym czasie (bez względu na godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie) odebrać można zamówione wcześniej książki lub też oddać te, których termin zwrotu już się kończy.

Mediateka

Książkomat to nowość, która jest elementem dużego projektu – budowy Mediateki – nowego miejsca, które przeznaczone będzie dla każdego mieszkańca Poręby, bez względu na wiek. Atrakcje będą czekać tutaj na najmłodszych i starszych. Zaplanowano  nawet takie, które dedykowane są rodzicom z malutkimi dziećmi.

Aktualnie trwają prace budowlane, które zwieńczają projekt budowy Mediateki. Od kilku tygodni gotowa jest już żywiczna podłoga, teraz ekipa budowlana kończy montaż specjalnych „ślimakowatych” półek”, montaż mebli oraz prace przy specjalnym stelażu, gdzie trafią m.in. urządzenia multimedialne.

Mediateka

Przypomnijmy, że porębska Mediateka powstaje w miejscu dawnej kawiarni „Kaktus” w MOK-u.  Na ok. 160 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej powstać ma m.in. hol z ladą recepcyjną, szatnie, toalety oraz aneks kuchenny.

Zaplanowano tutaj także m.in. strefę multimedialną, strefę malucha, strefę muzyczną i komputerową. - Wszystkie wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia do pracy, nauki i wyśmienitej zabawy – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.