Ulica Myśliwska już po remoncie!

18 Maja 2021

To wspólna inwestycja Poręby i Zawiercia. Liczący ponad 2,5 kilometra odcinek ulicy Myśliwskiej przeszedł właśnie gruntową metamorfozę wartą niemal 3,9 mln zł.

Zakończyła się przebudowa ważnej zarówno z punktu widzenia mieszkańców, jak i inwestorów, drogi łączącej Porębę z Zawierciem. Ulica Myśliwska - bo o tej trasie mowa - wiele zyskała. Jezdnia na remontowanym odcinku została poszerzona, przebudowano chodniki, pojawił się ciąg pieszo-rowerowy. Droga dzięki zmianom zyskała także nową nośność, teraz mogą poruszać się nią samochody o większym tonażu.

W poniedziałkowym (17 maja), oficjalnym otwarciu trasy po remoncie brał udział m.in. burmistrz Poręby Ryszard Spyra, prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz starosta zawierciański Gabriel Dors.
wstega1

Długo wyczekiwana inwestycja

Ta warta około 3,9 mln zł inwestycja była wspólnym przedsięwzięciem trzech jednostek samorządowych: miast Zawiercie i Poręba oraz Powiatu Zawierciańskiego. Długo o nią zabiegano.

O remont ulicy Myśliwskiej starał się m.in. były wicestarosta zawierciański, a obecnie radny powiatowy - Bogusław Piotrowski. Problemem były jednak wysokie koszty inwestycji. Ostatecznie w 2018 roku projekt przebudowy odcinka tej drogi uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

wstega2

Pojawił się ciąg pieszo-rowerowy

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu zeszłego roku, od przekazania placu budowy wykonawcy robót - spółce Larix z Lublińca. Roboty ziemne polegały na wykonaniu podbudowy pod nową nawierzchnię bitumiczną oraz ciąg pieszo-rowerowy, który powstał z jednej strony drogi.

droga1

Nowa nawierzchnia trasy ma grubą na 6 centymetrów warstwę wiążącą oraz 4-centymetrową warstwę ścieralną. Zakres prac obejmował również roboty odwadniające i melioracyjne, przebudowę przepustów pod jezdnią, regulację urządzeń, oczyszczenie rowów, wykonanie muru oporowego oraz przejścia dla pieszych.

droga2