Zespół „Retro” na antenie TVP 3 Katowice

25 Września 2024

Łączy ich zamiłowanie do śpiewania i klasyków światowej sceny muzycznej. Niedawno scenę zamienili jednak na…antenę. Porębski zespół „Retro” nagrał swoje popisy dla TVP 3 Katowice.

Choć stanie na scenie nie jest im obce, przyznają, że w tym przypadku nie obyło się bez sporego stresu. – Czujne oko kamery nas nieco onieśmieliło – przyznaje Agata Mucha, jedna z reprezentantek działającego przy porebskim MOK-u zespołu muzycznego „Retro”.

Kilkanaście dni temu cały zespół wziął udział w nagraniu do nowego programu rozrywkowego TVP 3 Katowice - . „A kto nam zabroni!”.

W programie swoje umiejętności pokazują dwie drużyny z różnych miast, a obecna w studiu publiczność decyduje, kto wygrywa, a tym samym zasiądzie na jej miejscu w kolejnym odcinku.

- Nagranie trwało kilka godzin, więc byliśmy już mocno zmęczeni. Na całe szczęście pogoda dopisała, co było bardzo ważne, bo śpiewaliśmy na tle fontanny przy MOK-u. Wydaje nam się jednak, że powinno wyjść fajnie – mówi Agata Mucha.

Dodaje, że pod czujnym okiem redaktor Lidii Tarczyńskiej,  zespół „Retro” zaprezentował piosenki Janusza Gniatkowskiego - „Bella Bella Donna”, Kapelusz Staromodny oraz „Banana”.

Kiedy ich popisy będzie można zobaczyć na srebrnym ekranie?

- Aktualnie trwa montaż odcinka z zespołem „Retro”, o konkretnej dacie poinformujemy niebawem – informują przedstawiciele TVP 3 Katowice.

Przypomnijmy, że porębski zespół „Retro” powstał w lipcu 2016 roku. Jest amatorski i wielopokoleniowy.

Piosenki zespołu utrzymane są w klimacie wspomnieniowym (stąd nazwa „Retro”). To dawne przeboje, znane szlagiery ale też piękne ballady i utwory kabaretowe.

Próby zespołu odbywają się w poniedziałki w godzinach od 18 do 20, w sali widowiskowej MOK Poręba.

zespół Retro

występy Retro