15-letnia Hania mistrzynią w skokach konnych przez przeszkody

22 Sierpnia 2024

- Hania weszła do finału z pierwszego miejsca, a dwunawrotowy, bezbłędnie przejechany konkurs dał naszej zawodniczce złoto – poinformował na swoim profilu facebookowym dąbrowski Klub Jeździecki „Impuls”.

Mowa o młodej licealistce, 15-letniej Hani Kołodziej, która konno jeździ od czasów przedszkolnych. Pierwsze kroki stawiała w Parkoszowicach, aktualnie regularne treningi odbywa w Dąbrowie Górniczej – Trzebiesławicach.

O sobie nie lubi mówić zbyt dużo. – Ale jej marzeniem jest pokonać przeszkodę ustawioną na wysokości 1,4 cm – mówi w imieniu Hani jej babcia – Elżbieta Kołodziej, przewodnicząca porębskiej Rady Miasta.

Dodaje, że wnuczka jest bardzo ambitna. -  Ale mnie – babci – czasem trudno patrzeć jest na ten dość ryzykowny sport – przyznaje pani Elżbieta.

Dodaje jednak, że ośrodek jeździecki, w którym trenuje Hania, bardzo dba o wszelkie zabezpieczenia podczas jazdy.

Co ciekawe, dzięki zaangażowaniu przewodniczącej porębskiej Rady Miasta, dąbrowski „Impuls” udostępnił kucyka dla małych porębian podczas ostatniego pikniku „Od jutra luz”.

Za Hanię trzymamy kciuki i życzymy  kolejnego pucharu!

Hanna Kołodziej

foto: Klub Jeździecki "Impuls" Dąbrowa Górnicza