Prawie milion złotych na bezpieczeństwo danych osobowych porębian

16 Kwietnia 2024

Aż dwa granty zdobyła Poręba na realizacje projektów związanych z bezpieczeństwem cyfrowym gminy oraz danych osobowych jej mieszkańców. Ich łączna wartość to niemal milion złotych.

Dwa nowoczesne serwery wraz z oprogramowaniem wspomagającym pracę urzędników, nowy serwer do backupu danych, dwanaście komputerów stacjonarnych oraz laptop.

– Rozliczyliśmy już projekt „Cyfrowa Gmina”, w ramach którego otrzymaliśmy grant wysokości ponad 243 tys zł na zakup wyżej wymienionego sprzętu – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Dodają, że dzięki tej inwestycji gmina jest bezpieczna cyfrowo, a co za tym idzie – gromadzone dane, w tym dane osobowe mieszkańców Poręby są odpowiednio zabezpieczone.

To jednak nie koniec. Referat Środków Pomocowych i Rozwoju UM Poręba złożył kolejny wniosek o przyznanie grantu z programu „Cyberbezpieczny Samorząd”. I teraz ma dla porębian kolejną dobrą wiadomość.

- Wniosek o wartości 718 914 zł został pozytywnie rozpatrzony i oczekuje na realizację.  Środki te zostaną wydane na dodatkowe zabezpieczenia serwerów gminy oraz jednostek podległych.

- Dzięki tym projektom poza zabezpieczeniem danych, usprawniona została także obsługa naszych petentów – podkreśla Jan Kowalski, informatyk Urzędu Miasta Poręba.

Podobne wiadomości: