250 tys zł zyskała gmina dla porębskiego ośrodka zdrowia

4 Kwietnia 2024

Śpieszymy z dobrymi wieściami! Gmina Poręba pozyskała ćwierć miliona złotych z Programu Poprawy Jakości Powietrza. Pieniądze trafią na inwestycje w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie.

Z radością informujemy, że Gmina Poręba otrzymała dotację w wysokości 250 tys z k w ramach konkursu „Inicjatywa Antysmogowa 2024” - II edycja Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza.

- Ta kwota przeznaczona zostanie na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Modernizacja kotłowni węglowej na instalację grzewczą pompy ciepła wraz z instalacją centralnego ogrzewania w  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej  w Porębie” – mówi Joanna Wyszyńska z Referatu Środków Pomocowych i Rozwoju Urzędu Miasta Poręba.

Porębski ośrodek zdrowia planuje wykorzystać przyznane mu środki m.in. nowe grzejniki z głowicami termostatyczny.

Planowany jest jednocześnie kompleksowy remont systemu ogrzewania w SPZOZ-ie. Inwestycja została oszacowana na kwotę ok. 660 tyś zł, z czego pozostałe środki ośrodek będzie chciał pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

dotacja dla ośrodka zdrowia

Podobne wiadomości: