85. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Burmistrz Poręby zapalił znicz

2 Września 2024

Znicze upamiętniające żołnierzy walczących w drugiej wojnie światowej zapłonęły w poniedziałek 1 września pod porębskim pomnikiem zadedykowanym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

1 września w 1939 roku, o godzinie 4:45, niemiecki pancernik Schleswig Holstein rozpoczął atak na polską placówką wojskową Westerplatte. Bohaterska obrona gdańskiego półwyspu uznawana jest za pierwszą bitwę II wojny światowej.

Dziś mija 85 rocznica tego wydarzenia. By upamiętnić tę datę, a przede wszystkim bohaterów tamtych dni, delegacja Urzędu miasta Poręba z burmistrzem Ryszardem Spyrą, zapaliła symboliczny znicz i złożyła kwiaty pod porębskim pomnikiem zadedykowanym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

Burmistrzowi towarzyszyła także m.in. przewodnicząca porebskiej Rady Miasta Elżbieta Kołodziej oraz prezes MPWiK Tomasz Turek.

Przypomnijmy, że 1 września obchodzony jest również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

znicz pod pomnikiem