APEL DO MIESZKAŃCÓW I ZALECENIE DLA KIEROWCÓW APEL Wojewody Śląskiego do Mieszkańców

17 Września 2020
POŻAR SKŁADOWISKA ODPADÓW W SOSNOWCU!

Na miejscu działają pracownicy Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. Wraz z jednostką chemiczną Straży Pożarnej szukają obecnie miejsca do pobrania wód z Przemszy, żeby sprawdzić czy ścieki z tego terenu nie spłynęły do rzeki. Próbki pobierane będą kilkakrotnie.
Uwaga❗ Apelujemy do kierowców poruszających się w okolicach pożaru w Sosnowcu, przy ul. Radocha o umożliwienie wszelkim służbom sprawne dotarcie do miejsca zdarzenia i nie blokowanie poboczy❗️
Uwaga❗ Zalecenie
W związku z nieopanowanym jeszcze pożarem składowiska odpadów oraz powstałej w jego wyniku przemieszczającej się chmury dymu, ponawiamy zalecenie w sprawie zamknięcie okien w mieszkaniach oraz unikania przebywania na zewnątrz na obszarze miast: #Sosnowiec, #DąbrowaGórnicza oraz na obszarze powiatów: #będziński, #myszkowski, #zawierciański.

<źródło zdjecia - Media Group - Marcin Karaban>