Brawa dla nich! Choć są młodzi, zakasali rękawy, pomogli miastu i zdobyli doświadczenie

20 Września 2024

Dla nich wakacje nie były czasem zupełnej beztroski. Niemal sześćdziesięciu młodych porębian na kilka tygodni weszło w skład ekipy porządkowej porębskiego MPWiK. – Jestem z nich bardzo dumny – podkreśla burmistrz.

Pracowali po kilka godzin dziennie, rotacyjnie, czyli zmieniając się w ciągu tygodnia. Mieli umowę, wypłatę i niezbędne narzędzia do pracy. Młodzi porębianie w ramach wakacyjnych prac porządkowych, które zainicjował burmistrz Ryszard Spyra, niemal przez dwa miesiące pracowali przy pielęgnacji miejskiej zieleni.

- Wypielęgnowali na przykład chodnik przy ul. Przemysłowej, Chopina, Mickiewicza, Modrzewiowej, Przyszłości, Wolności, Roździeńskiego, Partyzantów, Zakładowej i Dworcowej, a także m.in. okolice parku przy Czarnej Przemszy. Pracowali także na terenie placów zabaw dla dzieci w naszym mieście – wylicza Tomasz Turek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, który koordynował prace młodzieżowe.

Dodaje, że młodzież świetnie się spisała. – Była to dla wielu z nich pierwsza praca, mieli możliwość sprawdzenia się i nabrania doświadczenia – dodaje prezes porębskich Wodociągów.

akcja MPWIK

Dumny z porębskiej młodzieży jest też burmistrz Ryszard Spyra. – Cieszę się, że odpowiedzieli na naszą propozycję i wielu z tych młodych ludzi bardzo się starało. Takie inicjatywy są bardzo ważne. W zgranym zespole wspólnie robimy coś dobrego dla naszej społeczności – podkreśla włodarz Poręby.

akcja MPWIK