Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim

24 Lipca 2023

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Poręba
Gmina Poręba informuje o planowanym do przeprowadzenia doradztwie w ramach przygotowań do realizacji projektu pn.: „Budowa odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie - etap II”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Gminy zainteresowanych montażem instalacji OZE:

• instalacja fotowoltaiczna (moduły fotowoltaiczne) przeznaczona do produkcji energii elektrycznej,
  • powietrzna pompa ciepła do c.o. oraz c.w.u. przeznaczona do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
  • powietrzna pompa do c.w.u. przeznaczona do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  • magazyn energii elektrycznej dla istniejącej instalacji fotowoltaicznej do magazynowania produkowanej energii elektrycznej.

Maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania to 85% kosztów kwalifikowanych, pozostałe 15% będzie kosztem własnym mieszkańca zakwalifikowanego do projektu.

Doradztwo dla Mieszkańców będzie prowadzone w terminie od 24 do 28 lipca 2023 roku w godzinach pracy Urzędu.

Wszelkie materiały edukacyjno - informacyjne dostępne są do pobrania TUTAJ oraz w  Urzędzie Miasta Poręba, ul. Dworcowa 1, 42-480 Poręba, pok. Nr 10.

W tematach dotyczących doradztwa oraz planowanego projektu prosimy o kontakt z  pracownikami Referatu Środków Pomocowych i Rozwoju UM Poręba: tel. 32 677 13 55 wew. 134.

Kategoria: Powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz