Burmistrz informuje o zasadach rozpoczęcia sezonu łowieckiego

8 Listopada 2022

Jesień to szczególny czas dla łowczych. Właśnie wówczas dokonać muszą analizy sytuacji w naszych lasach i jeśli to konieczne - przeprowadzić polowania regulujące np. nadpopulację dzików.

Szczegóły dotyczące m.in. trenu i zakresu polowań ściśle określa ustawa z dnia 13 października 1995 r. Prawo Łowickie. Zadaniem władz miejskich, w przypadku Poręby - burmistrza miasta, jest  wcześniejsze podanie do publicznej wiadomości informacji w tym zakresie.

Burmistrz Ryszard Spyra wystosował już obwieszczenie dotyczące polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Orle Gniazdo” w Myszkowie - obwód nr 77, w sezonie łowieckim 2022/2023. To właśnie ta organizacja odpowiada za sytuację na terenach leśnych w naszej okolicy.

Szczegółowy plan polowań stanowi załącznik do obwieszczenia. Dowiemy się w nim m.in. o tym, że dzierżawca albo zarządca obwodu łowieckiego obowiązany jest przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego, oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi.

Właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, w terminie nie krótszym niż 3 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia polowania zbiorowego, może zgłosić sprzeciw wraz z uzasadnieniem. W sprzeciwie właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu powinien wskazać nieruchomość poprzez podanie dokładnego adresu, a w przypadku gdyby takiego adresu nie było - numeru działki ewidencyjnej i obrębu.

Więcej szczegółów zawiera poniższe obwieszczenie.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz