Burmistrz zaprasza na tegoroczne święto Prażonek

6 Września 2023

Znów będą głównymi bohaterami dla wielu najważniejszej w naszym mieście imprezy. Prażonki, bo o nich mowa, już 9 września przyrządzimy wspólnie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Porębie, przy ul. Zakładowej.

Dwa ogromne, bo mieszczące po ok. 360 kg wsadu każdy, żeliwne kotły, a do tego jeszcze wiele mniejszych, indywidualnych kociołków, już po raz dziewiętnasty oficjalnie postawimy na ogniu na zielonym terenie porębskiego MOSiR-u.

Jak co roku, przyrządzaniu porębskiego specjału towarzyszyć będzie muzyka, śpiew, zabawa i spotkania w miłym towarzystwie. - Już 9 września zapraszam wszystkich mieszkańców i szanownych gości na XIX Festiwal Prażonek w naszym mieście - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się na terenie MOSiR-u o godz. 15. Na jakie atrakcje będzie można liczyć? Święto rozpocznie tzw. Scena Młodych. Na deskach ustawionych naprzeciw basenu wystąpią wykonawcy związani z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie: Art Kids, Studio ART, Dance Revolution oraz soliści i solistki ze Studia Piosenki.

XIX Festiwal Prażonek o godz. 16 oficjalnie zainauguruje włodarz Poręby Ryszard Spyra. Po jego przemówieniu na estradzie pojawi się kabaret Grzegorza Poloczka. Godzinę później - ok. 17:00 będzie można spróbować porębskich rarytasów, będących bohaterami Festiwalu.

Od godz. 17:30 zaplanowano występy artystów MOK, zespołów; Retro, Złota Jesień, Koła Gospodyń Wiejskich Niwczanki, Troje Nas, Izabeli Grzyb oraz Ryszarda Mizery. O godz. 18:30 mikrofon przejmie zespół „The Gare”, a na 19:15 zaplanowano rozstrzygnięcie dorocznego konkursu „Porębski kociołek”.

O godz. 19:30 gwiazda wieczoru „Long&Junior”, a od godz. 21 czeka wszystkich uczestników Festiwalu Prażonek zabawa taneczna z zespołem Projekt.

Dodatkowymi atrakcjami święta będzie m.in strefa zabaw z dmuchańcami oraz ciekawe animacje dla dzieci.

Organizatorami Festiwalu jest m.in. Urząd Miasta Poręba, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie oraz porębski MOSiR.

plakat prazonki

Kategoria: Powiązane pliki [1]