Chodnik przy ul. Krawieckiej doczekał się remontu

17 Sierpnia 2021

Nierówności znikły. Teraz piesi spacerujący wzdłuż ulicy Krawieckiej nie będą mieli już na co narzekać.

chodnik3

Wszystko za sprawą remontu, jaki w lipcu przeprowadził Urząd Miasta w Porębie. - Chodnik przy ulicy Krawieckiej znajduje się na skarpie. Niestety nie był odpowiednio opalisadowany, w efekcie czego pojawiły się nierówności i wyrwy. Zdecydowaliśmy się na gruntowny remont - wyjaśnia Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie.

chodnik1

W trakcie remontu rozebrano stary trotuar i wykonano odpowiednią podbudowę, na której pojawiła się estetyczna szara kostka brukowa. Jak zaznaczają urzędnicy, ważnym elementem zadania była budowa muru oporowego. - Dzięki niemu kostka nie będzie się już rozsuwać - podkreśla Kamil Kowalik.

chodnik2