Dmuchańce, historia i wieża. Zobaczcie, jak było na Industriadzie!

3 Czerwca 2024

Tegoroczne święto Zabytków Techniki wypadło w Dzień Dziecka. Jak wyszło? Sprawdźcie sami!

Gości było wielu. Zarówno tych z naszego miasta, jak i z całego województwa, a nawet spoza jego granic. Nic dziwnego, plan tegorocznej Industriady, czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, w Porębie miał wiele ciekawych punktów.

Co ważne, święto wypadało 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, co oczywiście znalazło swoje rozwinięcie w programie zabawy!

Na jakie atrakcje można było liczyć? Przede wszystkim na zwiedzanie wieży gichtowej – wokół której rozgrywała się cała sobotnia Industriada - z przewodnikiem.

Jej historię, wraz z historią naszego miasta, można było odkryć oglądając m.in. wystawę starych fotografii. Były też: strefa zabawy i strefa gastro, dmuchaniec, zabawy z animatorem, zabawa w odlewnika, bezpłatne przekąski, a o godz. 17 koncert zespołu „THE GAR”.

Zobaczcie relację fotograficzną z tegorocznej Industriady w Porębie: