Do wyborów parlamentarnych niecałe trzy tygodnie. Co warto wiedzieć?

27 Września 2023

15 października tego roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Poniżej publikujemy najważniejsze informacje na temat zbliżających się wyborów.

Już za niecałe trzy tygodnie wybierzemy się do urn, by zagłosować na swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Przypominamy, że w naszym mieście funkcjonuje 8 obwodów wyborczych, w tym siedem stałych i jeden odrębny, w Zakładzie Karnym w Ciągowicach.

Lokale wyborcze 15 października 2023 roku czynne będą w godzinach od 7 do 21.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie wyborów w Porębie jest Burmistrz Miasta Ryszard Spyra.

Poręba, jak wszystkie gminy w Polsce, objęta jest Centralnym Rejestrem Wyborczym.

W sprawach związanych zarówno z rejestrem, jak i pełnomocnictwami wyborczymi proszę kierować się do Referatu Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich (parter Urzędu Miasta), telefon: 32 67 71 426, pokój nr 2.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wyborów parlamentarnych znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej.