Dożynki w Niwkach. Zobaczcie, jak pięknie się udały!

2 Września 2024

W minioną niedzielę w Niwkach odbyły się dożynki gminno-parafialne. Zgromadziły mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji.

Tegoroczne święto plonów rozpoczęła tradycyjna, uroczysta msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii w Niwkach - ks. Tomasz Pawełczyk.

Przed rozpoczęciem liturgii poświęcono wieniec dożynkowy, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”.

Przepiękne dzieło Koła Gospodyń Wiejskich podziwiali wszyscy zgromadzeni. – Dziękuję wszystkim za trud, jaki włożyliście w przygotowanie tego święta, przede wszystkim jednak wszystkim, dzięki którym mamy tegoroczne plony – mówił podczas uroczystości burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

W uroczystościach wzięli udział radni gminni na czele z Przewodniczącą Elżbietą Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej Karol Hadrych, a także prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Tomasz Turek.

Nie zabrakło również wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz programu artystycznego, który obfitował w występy zespołów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje talenty pokazały zespoły: „Retro”, „Złota Jesień”  oraz oczywiście KGW „Niwczanki”.

Zobaczcie fotorelację z tegorocznych dożynek: