EKO Pracownia Zielonych Możliwości!

14 Grudnia 2022

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II Porębie w otwarto nowoczesną pracownię edukacyjną!

8 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni” - efektu realizacji projektu „Eko Pracownia Zielonych Możliwości”. Uroczystego otwarcia nowej pracowni dokonali:  Barbara Dolniak posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, Maria Materla radna sejmiku śląskiego, Ryszard Spyra burmistrz Miasta Poręba, Elżbieta Kołodziej Przewodnicząca Rady Miasta Poręba, Joanna Mucha skarbnik Miasta Poręba oraz Karol Hadrych dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Dla naszej szkoły, która obchodzi w tym roku 90 lecie istnienia, nowoczesna pracownia ekologiczna stanowi ogromną wartość w procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży - mówiła Małgorzata Dychus dyrektor SP2 w Porębie.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II przystąpiła do 8 edycji konkursu „Zielona Pracownia 2022" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 000 zł. Na tegoroczny konkurs „Zielona Pracownia 2022” wpłynęło 129 zgłoszeń, z których wybranych zostało 70 projektów. W ramach zadania Gmina Poręba sfinansowała wymianę instalacji elektrycznej, malowanie i gipsowanie pracowni, zakup mebli oraz zabudowę kaloryferów. Łączna wartość inwestycji wyniosła 60 000,00 zł.

Mając na uwadze zapewnienie optymalnych warunków edukacyjnych dla uczniów z naszego miasta, podejmujemy konkretne działania, dzięki którym doposażamy sukcesywnie pracownie szkolne w wysokiej klasy sprzęt i wyposażenie - mówił burmistrz Ryszard Spyra.

W ramach zadania zakupiono m.in.: monitor multimedialny, laptop cyfrowe, mobilne laboratorium biologiczno-chemiczne Labdisc BioChem (z 15 wbudowanymi czujnikami pomiarowymi), mikroskopy, kamerę do mikroskopu, meble, pomoce dydaktyczne.

Nasza Gmina w pełni wykorzystała szanse w konkursie „Zielona Pracownia”. Każda szkoła w Porębie wyposażona jest w nowoczesne sale ekologiczne, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania przyrodą, rozwoju postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz zainspirują naszych uczniów do podejmowania działań na rzecz otaczającego ich środowiska naturalnego - dodał Ryszard Spyra.