Informacja dla mieszkańców budynku znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego 2

23 Października 2020

Gmina Poręba informuje, że realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą "Modernizacja budynku mieszkalnego położonego przy ul. Wojska Polskiego 2 wraz z wykonaniem przewodów kominowych i wymianą pieców węglowych - etap I".

Ma ono na celu usunięcie nieprawidłowości wykazanych w przeglądach kominiarskich i umożliwić tym samym bezpieczne korzystanie z piecy grzewczych.

W zakres powyższego zadania wchodzi miedzy innymi:

• uszczelnienie przewodów kominowych,
  • likwidacja starych pieców kaflowych i żeliwnych,
  • zakup i montaż nowych pieców żeliwnych na opał - węgiel (kat. 5 odnośnie spełnienia wymogów smogu) o mocy nie mniej niż 5 kW,
  • remont kominów na strychu i ponad dachem oraz czapek kominowych.

Termin na składanie ofert na realizacje powyższego zadania mija 26 października 2020 r.

Budynek przy ul. Wojska Polskiego 2 jest jednym z najstarszych budynków w zasobach Gminy Poręba, wymagającym znacznych nakładów finansowych.

Urząd Miasta Poręba stara się realizować wszelkie niezbędne prace remontowe, pomimo iż jedynie 13 z 37 zamieszkiwanych lokali w budynku reguluje należności czynszowe, należące dodatkowo do najniższych w gminie.