Informacja dla mieszkanców o planowany spotkaniu dotyczącym pojawiania się dzików na terenach miejskich.

10 Stycznia 2023

W związku z nasilającym się problemem pojawiania się dzików na terenach zabudowy mieszkaniowej,  Urząd Miasta Poręba planuje zorganizowanie spotkania z zainteresowanymi mieszkańcami, których nieruchomości narażone są na to zjawisko.

Na spotkaniu  obecny będzie przedstawiciel koła łowieckiego. Omówione  zostaną zasady postępowania mające na celu zapobieganie pojawianiu się dzików w okolicach posesji mieszkalnych. Mieszkańcy otrzymają na nim również środki odstraszające dziki (preparat w postaci płynu) oraz zostaną szczegółowo poinstruowani, w jaki sposób preparat ten ma być zastosowany. Koszty zakupu preparatu ponosi gmina.

W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane o telefoniczne zgłoszenie chęci udziału w w/w spotkaniu w terminie do dnia 16 stycznia 2023 roku - nr telefonu 32 67 71 867 (osoba do kontaktu : Renata Otręba).

Po tym terminie poinformujemy o miejscu i terminie przedmiotowego spotkania.

Burmistrz Miasta Poręba
Ryszard Spyra