Inicjatywa - Lodówka życia

21 Czerwca 2021

Miło nam Państwa poinformować, że w dniu 16 czerwca 2021r. MOPS w Porębie otrzymał pierwszą partię żywności ze sklepu „Delikatesy Centrum” w Porębie przekazanej w ramach umowy o niemarnowaniu żywności podpisanej z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, której Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest realizatorem.

Owoce, warzywa, produkty sypkie, ciasto i słodycze wydano najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Poręba. Słodkościami obdarowaliśmy również naszych najmłodszych mieszkańców uczęszczających do świetlicy środowiskowej. O dalszych działaniach związanych z niemarnowaniem żywności będą Państwo na bieżąco informowani.

Ponadto chcemy poinformować, że dzięki współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu została zorganizowana zbiórka pieniężna na tzw. „Lodówkę życia”, która docelowo ma być zamieszczona na terenie naszej gminy więcej na temat lodówki oraz zbiórki można przeczytać na stronieLodówka Społeczna

Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy.

lodowka