Karuzela i pływanie w gigabańce! Zobaczcie, jak na Festiwalu Prażonek bawili się najmłodsi

12 Września 2024

Nikt tu się nie nudził. Atrakcji podczas tegorocznego Festiwalu Prażonek w Porębie nie zabrakło także dla najmłodszych. Co podobało im się najbardziej?

Najdłuższe kolejki ustawiały się przy dwóch karuzelach, które w minioną sobotę pojawiły się na zielonym terenie przy ul. Zakładowej. Organizatorzy porębskiego Festiwalu Prażonek pomyśleli zarówno o najmłodszych uczestnikach – dla nich przygotowana była nieduża karuzela z bajkowymi zwierzątkami, jak i o tych, dla których ekstremalne emocje to pestka. – Starsze dzieci, ale także dorośli skorzystać mogli z „wahadła”, które w szybkim tempie, w rytm muzyki, dostarczało im adrenaliny – podkreślają organizatorzy imprezy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także animacje, które prowadziła profesjonalna firma eventowa oraz stoisko Life „Śląskie. Przywracamy błękit”, gdzie pracownice Urzędu Miasta Poręba zachęcały do wzięcia udziału w grach ekologicznych. – Nikt nie odszedł od nas bez upominku – dodawały.

Ale to nie koniec. Podczas Festiwalu można było zrobić sobie brokatowy tatuaż albo kolorowe warkoczyki.

W tym samym czasie w niecce dla dzieci najmłodsi chętnie korzystali z możliwości popływania…na sucho. Jak to możliwe? Dzięki gigantycznym bańkom, do których wejść można było nie umoczywszy sobie ubrania.

- Nasz Festiwal to atrakcja dla całym rodzin. Każdego roku organizujemy go w taki sposób, by każdy, bez względu na wiek miał tu mnóstwo zabawy – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Zobaczcie fotorelację z atrakcji dla dzieci podczas Festiwalu Prażonek 2024: