Komunikat w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół

10 Listopada 2020

KOMUNIKAT

Burmistrz Miasta Poręba informuje, że w dniu 30 października 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego (poz. 7616) zostało opublikowane rozporządzenie Wojewody Śląskiego w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatów będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego. Zgodnie z ww. rozporządzeniem część gminy Poręba została uznana za obszar zapowietrzony. Mapa obszaru zapowietrzonego stanowi załącznik do rozporządzenia.

W obszarze zapowietrzonym zakazuje się:

1. przemieszczania, bez zezwolenia właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich oraz sprzętu
    i narzędzi używanych do pracy w pasiece;
  2. organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół.

Zakazy określone w rozporządzeniu dotyczą wszystkich posiadaczy pszczół z obszaru zapowietrzonego i obowiązują do czasu uchylenia rozporządzenia.