Miasto remontuje prawie 200 metrów chodnika

30 Października 2023

W niedalekim sąsiedztwie porębskiego Orlika budowane jest nowe centrum Poręby, tzw. Agora. Urząd Miasta założył jednak, że wszystkie elementy budowlane z rozbiórki tamtejszego terenu - w tym m.in. dawnego targowiska - które będą nadawać się do użytku, zostaną wykorzystane powtórnie.

160 metrów nowego chodnika przy ul. Mickiewicza

Tak właśnie się dzieje. Niebawem przy ul. Mickiewicza do użytku oddane zostanie ok. 160 metrów nowego chodnika dla pieszych. Został on wykonany z płyt o wielkości pół na pół metra, które pochodzą z rozbiórki terenu pod budowę tzw. Agory - podkreśla Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Dodaje, że w części chodnika wykorzystany został także stary, niezniszczony krawężnik. - Cała inwestycja jest nie tyko oszczędna i ekologiczna, ale też w efekcie bardzo estetyczna - podkreśla inspektor Kubaczyńska.

Za budowę nowego chodnika odpowiedzialna jest spółka gminna - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Inwestycja kosztować będzie ok. 40 tys zł i jest odpowiedzią na prośby mieszkańców.