Myszka Miki i dmuchańce pod fontanną

6 Czerwca 2023

Teatr na świeżym powietrzu, dmuchańce, spotkanie z Myszką Miki oraz mnóstwo zabawy. Tak wyglądało sobotnie Powiatowe Święto Dziecięcego Uśmiechu w Porębie.

Atrakcji było co niemiara. Ostatnie sobotnie popołudnie w Porębie upłynęło pod znakiem dziecięcego uśmiechu. Na placu przy fontannie, tuż obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, stanęły uwielbiane przez najmłodszych dmuchańce.

Były też m.in. stoiska z kiermaszem książki i mnóstwo ciekawych propozycji zabaw. Porębskie świętowanie tegorocznego Dnia Dziecka rozpoczął jednak wyjątkowy spektakl. Członkowie działającej przy MOK-u grupy teatralnej „Na Przekór” specjalnie dla najmłodszych widzów odegrali niezwykłe widowisko pod hasłem: „Zwierzaki, owady i leśnie runo”.

Można było posłuchać również umiejętności wokalnych laureatów konkursu piosenki ekologicznej „Eko Poręba” oraz artystów biorących udział w koncercie „Rozśpiewany Powiat”.

Słodkości - zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom rozdawał burmistrz Poręby Ryszard Spyra oraz Skarbnik Miasta Joanna Mucha.

Uczestnicy święta podkreślali, że tegoroczny Dzień Dziecka w Porębie udał się znakomicie.