Najmłodszy radny z wizytą u Prezydenta RP

12 Czerwca 2024

Niezwykła okazja do uściśnięcia ręki z głową państwa, a także zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. W delegację do Warszawy pojechał najmłodszy radny z Poręby.

Ma prawie 21 lat i jest najmłodszym reprezentantem Rady Miasta Poręba w bieżącej kadencji. Kamil Janikowski pod koniec maja odbył jedną ze swoich pierwszych podróży służbowych.

Do Warszawy na obchody Dnia Samorządu Terytorialnego przyjechał na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy. – Było to wyjątkowe spotkanie dla samorządowców, w tym tych, który po raz pierwszy zajęli miejsca w organach gminy – mówi radny Janikowski. – Czułem się wyróżniony – dodaje z uśmiechem.

Wspomina, że podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim, tuż po części oficjalnej i prezydenckim orędziu, miał nie tylko okazję do uściśnięcia dłoni i pamiątkowego zdjęcia z głową państwa, ale także do zwiedzania pałacu.

Były też okazje do rozmów i zapoznania się z radnymi z innych części Polski.