Najpiękniejszy wieniec z kłosów! Reprezentanci Poręby na Dożynkach Gminno-Powiatowych w Irządzach

29 Sierpnia 2024

W miniony weekend, w Irządzach, odbyły się dożynki gminno-powiatowe. Porębę godnie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”.

„Niwczanki”, które znane są ze swojego zaangażowania w życie społeczności lokalnej i pielęgnowanie regionalnych tradycji, zaprezentowały podczas dożynek pięknie przygotowany wieniec dożynkowy. Przyciągnął uwagę nie tylko mieszkańców, ale także licznych gości z całego powiatu.

dożynki Irządze

Nie zapominajmy jednak, że dożynki gminno-powiatowe to także Festiwal Młodych Talentów. Z okazji święta plonów, na dożynkowej scenie stanęli Sylwia i Bartosz Tomik, utalentowani mieszkańcy Poręby. Świetnie pokazali swoje umiejętności wokalne, a ich występ został gorąco przyjęty przez zgromadzoną publiczność.

- Jestem dumny z naszych mieszkańców, którzy z takim zaangażowaniem reprezentują naszą gminę na tego typu wydarzeniach – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Dodaje, że zarówno „Niwczanki”, jak i młodzi artyści – Sylwia i Bartosz – pokazali, że Poręba to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. - Udział w powiatowych dożynkach to także doskonała promocja naszego miasta – podkreśla burmistrz Spyra.

Tegoroczne dożynki po raz kolejny udowodniły także, jak lokalne tradycyjnie łączą mieszkańców całego regionu.

dożynki Irządze

Podobne wiadomości: