„Nigdy byś się nie spodziewał”. Poręba wspiera ogólnopolską kampanię

7 Października 2024

Temat jest ważki! Ogólnopolska kampania odbywająca się pod tym właśnie hasłem dotyczy bowiem przemocy seksualnej wobec dzieci. Gdzie zwrócić się po pomoc? Informacje na ten temat przekazuje Urząd Miasta Poręba.

Może mieć różne formy, a skutki absolutnie niedopuszczalnego zachowania wobec dzieci nierzadko kończą się tragicznie.

Wykorzystywanie seksualnie, zwłaszcza w kontekście mediów internetowych, na warsztat wzięła Państwowa Komisji do Spraw Przeciwdziałania Wykorzystaniu Seksualnemu Małoletnich Poniżej Lat 15.

Skutkiem jest rozpoczęta właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem  „Nigdy byś się nie spodziewał”. Poinformować o kampanii zdecydował się również Urząd Miasta Poręba.

- Jej celem jest poszerzenie wiedzy oraz pogłębienie świadomości na temat zjawiska wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce – podkreślają pomysłodawcy kampanii.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z takim zjawiskiem, gdzie szukać pomocy i jak chronić dziecko – wszelkie informacje na temat seksualnego wykorzystywania małoletnich znajdziemy na stronie internetowej www. Pkdp.gov.pl/nigdy

Z takich materiałów warto skorzystać, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia dotyczące tego zjawiska.

Zaznaczmy, że zgodnie z badaniami, aktualnie najczęściej do przestępstw na tle seksualnym wobec dzieci dochodzi w sieci. Niejednokrotnie osobami krzywdzącymi seksualnie dzieci i młodzież są starsi, żonaci, wykształceni mężczyźni, o wysokim statusie ekonomicznym.

Jeśli odpowiednio nie zareagujemy, skazujemy naszych podopiecznych na lata życia w traumie.