Nowe ławki, piękna kostka. Zobaczcie, jak zmienił się zielony teren przy ul. Mickiewicza

17 Kwietnia 2024

Nie ma już śladu po zaniedbanej piaskownicy i starych koszach na śmieci. Zielony teren między ulicą Mickiewicza a uruchomioną niedawno stacją kolejową w Porębie zmienił się nie do poznania.

Wizytówka miasta! Tak już śmiało powiedzieć możemy o zielonym skwerze między stacją PKP,  a budynkiem mieszkalnym przy ul. Mickiewicza.

Do niedawna na tym terenie stały jeszcze uszczerbione ławki i kosze na śmieci, a także pozostałości po dawnych piaskownicach. W zeszłym roku, na zlecenie Urzędu Miasta Poręba rozebrano ich pozostałości.

- W ramach kompleksowej rewitalizacji, usunięte zostały stare elementy małej infrastruktury, a w ich miejsce pojawiły się nowe ławeczki, nowe kosze na śmieci i nowy ciąg dla pieszych – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Dodają, że wcześniej uporządkowana została zieleń w tym miejscu. Znikły stare żywopłoty, samosiejki, a drzewa zostały estetycznie przycięte.

Lada chwila pojawią się tutaj nowe drzewka. Koszt całej rewitalizacji wyniósł ok 80 tys zł.

skwer przy ul. Mickiewicza

Podobne wiadomości: